-

آلمان

نام کشور: جمهوری فدرال آلمان
فرم حکومت: جمهوری فدرال
پایتخت: برلین
جمعیت: 82،422،299
زبان رسمی: آلمانی
پول: یورو
مساحت: 134،838 مایل مربع (349،223 کیلومتر مربع)

رودخانه های اصلی: دانوب , راین

جغراقیا

مناطق مرکزی و جنوبی آلمان دارای تپه ها و کوه های جنگلی هستند که دانوب، و رود راین از آن عبور می کنند. در شمال، چشم انداز به دشت گسترده ای می رسد که به دریای شمال می رسد.

موقعیت آلمان در قلب اروپا، تاریخ خود را برای خیر و بد شکل داده است. این نُه همسایه دارد بیش از هر کشور اروپایی دیگر، مرز دارد.

بزرگترین منطقه جنگل آلمان و مشهورترین آن، در جنوب غربی در نزدیکی مرز سوئیس قرار دارد. این جنگل سیاه است، یک منطقه کوهستانی پر از درختان کاج و درختان است. این جنگل حاوی منبع دانوب، یکی از طولانی ترین رودخانه های اروپا است.

همسایگان آلمان:

شمال آلمان : دریای بالتیک

شرق: لهستان و چک

غرب : هلند و فرانسه

جنوب اتریش و سویس


مردم و فرهنگ
امروز تقریبا ازهر ده آلمانی یک نفر مهاجر می باشد و از یک کشور خارجی می آید. این بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ است. بزرگترین اقلیت ترکیه است که از دهه 1950 شروع به کار کرد. حدود دو سوم از آلمانی ها مسیحی هستند.
آلمان "سرزمین شاعران و متفکران" نامیده شده است. آلمانی ها در انواع هنر، اما به ویژه موسیقی کلاسیک معروف هستند. آهنگسازان مشهور آلمانی شامل باخ، برامس، شومان، واگنر و بتهوون هستند

طبیعت
دولت آلمان برای حفاظت از حیات وحش کشور سخت کار می کند. در آلمان 97 منبع طبیعی وجود دارد که بزرگترین آنها جنگل سیاه است. با وجود این تلاش ها، بسیاری از گونه ها در معرض خطر انقراض هستند، از جمله گونه های خاصی از نهنگ ها،
زیستگاه های مهم آلمان در دو منطقه اصلی قرار دارند. ساحل شمالی ساکن پرنده ها است، در حالی که تپه ها و کوه های جنگلی در جنوب بهترین مکان برای پیدا کردن حیوانات وحشی، قوچ، سایر پستانداران بزرگ است.
دریاچه ها و تالاب ها در امتداد خط ساحلی آلمان نقاط توقف مهم برای بسیاری از پرندگان مهاجر هستند. دولت ذخایر حفاظت از پرندگان را ایجاد کرده است.
پول یورو
یورو
حکومت و اقتصاد
بعد از اتمام جنگ جهانی دوم، آلمان در حال ویرانی بود. آلمان غربی به عنوان ثروتمندترین کشور اروپایی بازسازی شد، اما آلمان شرقی، تحت کنترل کمونیست ها ، به مراتب عقب افتاده بود. پس از احیای مجدد در سال 1989، آلمان به منظور مدرن سازی شرق، میلیاردها دلار صرف کرد.
تاریخ
انسان ها در شمال اروپا حدود 10،000 سال پیش، پس از پایان آخرین عصر یخ، مستقر شدند. اولین افرادی که زبان مشابهی با آلمانی های مدرن صحبت می کنند، احتمالا حدود 5000 سال پیش در این منطقه زندگی می کردند. با این حال، هزاران سال قبل، قبل از آلمان ایجاد شد.
در اوایل آلمان، یک سرزمین کوچک از ایالت های کوچک تحت کنترل حکومت ها و پادشاهان بود. اما در سال 1871، توسط یک سیاستمدار به نام اتو فون بیسمارک، از طریق قدرت و اتحاد، متحد شد.
در اواخر قرن نوزدهم آلمان شروع به رقابت با دیگر کشورهای اروپایی کرد تا مستعمرات خود را در آفریقا و آسیا ایجاد کند. این تنش ها منجر به جنگ جهانی اول در سال 1914 شد، بدترین جنگ هایی که جهان تا به حال دیده است. آلمان و متحدانش جنگ را به انگلیس، فرانسه و ایالات متحده واگذار کردند
آدولف هیتلر و حزب نازی او در سال 1933 به قدرت رسید و امیدوار بودند دوباره آلمان را بزرگ کنند. در سال 1939، هیتلر به لهستان حمله کرد و جنگ جهانی دوم را آغاز کرد. در طی جنگ، هیتلر اردوگاه هایی را در آلمان ایجاد کرد که در آن میلیونها یهودی و دیگران به قتل رسیدند. جنگ در سال 1945 با شکست آلمان و خودکشی هیتلررا به پایان رساند.
پس از جنگ جهانی دوم، آلمان به غرب و شرق تقسیم شد. این کشور مرکز منازعه میان اتحاد جماهیر شوروی و قدرت های غربی بود. این رویارویی که 44 سال به طول انجامید، جنگ سرد بود. در سال 1989، آلمان شرقی مرزهای خود را باز کرد و جنگ سرد پایان یاف

آلمان
:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : مهدکودک , نقاشی , روانشناسی کودک , آموزشی ,
تاريخ : چهارشنبه 15 فروردين 1397 | 12:57 | نویسنده : دردانم |