-

چگونه قهوه می تواند از آلزایمر و پارکینسون جلوگیری کند

چگونه قهوه می تواند از آلزایمر و پارکینسون جلوگیری کند محققان می گویند برخی ترکیبات موجود در قهوه ممکن است سبب جلوگیری از ایجاد پلاک شوند. هر چند مطالعات بیشتری لازم است.

تحقیق توسط: Christopher Curley

25 نوامبر 2018

بیش از 6 نفر از 10 نفر از ما هر روز یک فنجان به طور منظم قهوه مصرف می کنیم 2.7 فنجان روزانه.

بنابراین، باید به عنوان خبر خوب برای بسیاری از مردم که قهوه مصرف می کنند باشد اثر نوروپاتیک کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و همچنین بیماری پارکینسون.

این بر اساس یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه تورنتو و موسسه تحقیقات کرمیب در کانادا است.

بسیاری از مطالعات قبلی ارتباط بین مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون را نشان داده اند. برای این مطالعه، محققان تصمیم به کنکاش عمیق تر گرفتند .

به طور خاص، آنها در مورد اینکه ترکیبات مختلف در سه نوع مختلف عصاره قهوه - light roast، dark roastو قهوه بدون کافئین decaffeinated- برمغز تاثیر گذاشته تحقیق کردند

این ترکیبات عبارتند از آمیوئید بتا amyloid-betaو amyloid-tau، اسید آمینه که در افراد با بیماری آلزایمر و همچنین آلفا سینوکلینalpha-synuclein پروتئینی است که به بیماری پارکینسون مرتبط است، در غلظت های بالاتر ظاهر می شود.

محققان دریافتند که گروهی از ترکیبات به نام فنیلین دانها phenylindanes در قهوه تاثیر قابل توجهی بر جلوگیری از دو آمیلوئید در چسبیدن به هم در آزمایشگاه دارند.

طبق گفته موسسه ملی سالخوردگان، این توده های آمیلوئید، که اغلب به عنوان پلاک نامیده می شوند، به عنوان یک شاخص کلیدی و شاید علت بیماری Alzheimer'sشناخته می شوند.

عصاره های قهوه تیره بر روی فرم پلاک، هر دو در شکل کافئین و بدون کافئین، بهتر عمل می کنند، هرچند هر سه عصاره دارای مزایایی بودند.

بیشتر از کافئین

یکی از مهمترین اقدامات تحقیقاتی این است که حضور کافئین بر اثربخشی قهوه در مهار پلاک آمیلوئید تاثیر نمی گذارد.

مطالعات قبلی که در مورد تاثیر قهوه در توسعه بیماری آلزایمر و سایر اختلالات جنونی بررسی شد، اغلب کافئین را شامل می شود، دانشگاه فلوریدا در سال 2012 سطح بالای کافئین رادر خون افراد مبتلا به زوال عقل پیدا کردند

برای اطلاعات بیشتر چگونه قهوه می تواند از آلزایمر و پارکینسون جلوگیری کند کلیک کنید

مطالب مرتبط:

اثر کافئین بر قلب

پاکسازی پلاکهای مغز در خواب

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : سه شنبه 20 آذر 1397 | 14:50 | نویسنده : دردانم |