-

هفته شانزدهم بارداری توصیه، علائم و آنچه انتظار می رود:در هفته شانزدهم بارداری، ازابتدا متوجه تکان های شدید نوزاد خواهید شد باید بدن خود را شروع به تغییر دهید. در اینجا همه چیزهایی که در مورد نوزاد شما، بدن و هر گونه علائمی که ممکن است در هفته شانزدهم بارداری رخ می دهد اشاره خواهیم کرد

اندازه کودک شما در هفته شانزدهم بارداری

هفته شانزدهم بارداری کودک شما در حال حاضر به اندازه یک آووکادو است و وزن آن حدود سه تا چهار اونس است - او سریع رشد نمی کند!

ماهیچه های موجود در چهره کودک شما هم اکنون می توانند حرکت کنند، بنابراین این هفته او شروع به ساخت عبارات صورتی می کند، هرچند که واقعا کنترلی بر روی آنها نیست.

جنین شما ممکن است بیشتر شبیه به یک کودک باشد، اما هنوز راهی برای رفتن ندارد. در حال حاضر، او هنوز هیچ چربی نداشته و پوست او هنوز هم شفاف است. ترس نداشته باشید، هر دو در چند هفته تغییر خواهند کرد.

همانطور که هفته پانزدهم در این باره ذکر کردیم، کودک شما می تواند صدای شما را بشنود، صداهای دستگاه گوارش شما و موسیقی که جهان خارج . در حقیقت، مطالعات نشان داده اند که نوزادانی که در رحم آواز خواندن را می بینند، هنگامی که به دنیا می آیند، آن را بیاد می آورند.

سیستم عصبی کودک شما همچنان در حال پیشرفت است و عضلات اندام کوچک آنها می توانند انعطاف پذیر باشند. آنها می توانند دست خود را مشت کنند و حتی ممکن است بند ناف خود را بگیرند و بکشند.

حدود 4 پوند در ماه برای حفظ سلامت بدن و نوزادتان تلاش کنید.

11 نشانه معمول برای مراقبت درهفته شانزدهم بارداری :

) 1خونریزی بینی

هفته شانزدهم بارداری غشای مخاطی در بینی شما نیز شروع به رشد می کند. این باعث می شود که شما احساس خستگی زیادی داشته باشید و حتی باعث خون دماغ شوید. اگر واقعا ناراحت هستید، از پزشک خود بخواهید اسپری بینی بارداری مطمئن و یا نوارهای بینی را تجویز کند.

) 2پوست تیره یا رنگدانه

هفته شانزدهم بارداری هورمون های بارداری همچنین می توانند رنگ پوست شما را افزایش دهند، به این معنی که شما ممکن است برخی از مناطق بدن خود را تیره تر مشاهده کنید. نمونه های معمول این آرئولا در اطراف نوک پستان شماست، و خال ها، و کک و مک ها و ماه گرفتگی ها تیره تر می شوند. در اغلب موارد، رنگدانه پس از تولد ناپدید می شود، بنابراین چیزی برای نگرانی وجود ندارد

)3 پوست درخشان

هفته شانزدهم بارداری ممکن است برخی از رنگدانه ها اضافه شود، اما اکنون زمانی است پوست درخشانتر و شفافتر می شود حجم خون بالا خون را به عروق می رساند وباعث می شود پوست برافروخته به نظربرسد تغییرات در سطوح هورمون ممکن است سبب بروز غده های پوستی در بدن برای ترشح بیشتر روغن ها شود که باعث می شود پوست کمی شفاف تر شود

) 4تخلیه واژن

در هفته شانزدهم بارداری این بسیار طبیعی است و فوق العاده برای بدن شما مفید است زیرا کانال را تولد از عفونت محافظت می کند

برای اطلاعات بیشتر هفته شانزدهم بارداری کلیک کنید

مطالب مرتبط:

هفته پانزدهم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : يکشنبه 18 آذر 1397 | 11:14 | نویسنده : دردانم |