-

هفته پانزدهم بارداری: توصیه، علائم و آنچه انتظار دارید در هفته پانزدهم بارداری، بدن ما باید علائم بارداری را نشان دهد.

نوزاد درهفته پانزدهم بارداری چه اندازه بزرگ می شود؟

این هفته، کودک شما در حدود اندازه پرتقال بزرگ است و وزن آن در حدود همان تخم مرغ است.

کودکم چه کار می کند در هفته پانزدهم بارداری؟

در هفته پانزدهم بارداری گوش ها را در هر طرف سر خود نگه می دارند و چشمانشان از طرف سر او به طرف چهره او حرکت می کنند. چشم ها شروع به حساس شدن به نور می کنند،اکنون می توانند نور روشن را ثبت کنند.

علاوه بر اینکه زمان زیادی در حال رشد صرف می کند، تمرین تنفس، مکیدن و بلع می کنند، به طوری که همه مهارت های لازم برای زنده ماندن در جهان وسیع را پیدا خواهد کرد شما هنوز آن را احساس نمی کنید.

در هفته پانزدهم بارداری، کودک شما نیز شروع به شنیدن صداهای از دنیای بیرون می کند؛ صداهای سیستم گوارش شما و قلب شما را می شنود باعث می شود به او آرامش دهد .

کودک شما با موهای ریزکُرک مانند پوشیده شده است، به نام lanugo. این معمولا پیش از تولد آنها ناپدید می شوند، مگر اینکه آنها به زودی بدنیا بیاییند .

این هفته کودک شما ممکن است شروع به سکسکه کند.

علایم متداول در هفته پانزدهم بارداری:

1) سوزش سر دل و سوء هاضمه

حالا که تهوع صبحگاه (امیدوارم) از بین رفته است، احتمالا احساس گرسنگی می کنید، اما سوزش ناخوشایند معده شما باعث می شوداز خوردن غذا پرهیز کنید اگر شما رنج می برید، سعی کنید چند وعده غذایی کوچکتر بخورید، نه سه عدد بزرگ.

-2 کم خونی یا سرگیجه

احساس سرگیجه، عوارض جانبی رایج در دوران بارداری است، زیرا میزان قند خون شما تغییر می کند. اگر احساس تهوع دارید، نشستن و سر خود را بین پاها قرار دهید، زیرا این باعث می شود که از سقوط و صدمه زدن به خودتان جلوگیری شود.

رگهای واریسی

رگهای واریسی یک عارضه عادی از افزایش جریان خون در دوران بارداری است. پای خود را بالا بیاورید - این باعث می شود که خون در حال گردش باشد و فشار روی پاها شما را کاهش دهد.

مطالب مرتبط:


هفته چهاردهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

هفته یازدهم بارداری:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : شنبه 17 آذر 1397 | 12:24 | نویسنده : دردانم |