-

آهن یک عنصر است که برای زندگی انسان ضروری است و در فرم خالص و همچنین آلیاژها یافت می شود. عنصرآهن در هموگلوبین در سلول های قرمز خون و وسایل آشپزی وجود دارد آهن، یک فلز گذار با نماد عنصر Fe و عدد اتمی 26 هستند. از دوران باستان شناخته شده است. تاریخ کشف و کشف آن ناشناخته است.

ایزوتوپهای آهن :

آهن دارای 24 ایزوتوپ است که نیمه عمر آن با تعداد توده ای 46 تا 69 می باشد. آهن طبیعی ترکیبی از چهار ایزوتوپ است و در درصد نشان داده شده است: 54Fe (5.8٪)، 56Fe (91.8٪)، 57Fe (2.1٪) و 58Fe (0.3٪).

آهنطبیعی شامل چهار ایزوتوپ پایدار است. از این تعداد، فراوان ترین آهن 56 است که 91.75٪ عنصر را تشکیل می دهد. تنها آهن57 دارای چرخش هسته ای است. تعداد زیادی رادیو ایزوتوپ تولید شده اند

تاریخچه کشفآهن

آهناز دوران باستان شناخته شده است.

اولین آهن مورد استفاده انسان ها احتمالا از شهابسنگ ها آمده است.

اکثر اشیائی که از فضا به زمین می افتند، سنگی هستند، اما یک نسبت کوچک، مانند تصویرزیر، "شهاب سنگ آهنی" با محتوای آهن بیش از 90 درصد است.

شهاب سنگ آهن: شهاب سنگ هایی مانند این احتمالا اولین منبع آهن ما هستند. این یک قطعه از شهاب سنگ سیکوت-آلین است - تقریبا 93٪ آهن، 6٪ نیکل و 1٪ دیگر عناصر. درسطح مریخ در طول پرواز خود از طریق فضای سیاره ما ذوب شده است

اطلاعات جالب در موردعنصر آهن

اعتقاد بر این است که یک سوم جرم زمین، آهن است، که بیشتر آنها درعمق سیاره در هسته قرار می دهد.

زمین دارای آهن کافی برای ساخت سه سیاره جدید است که هر کدام با جرمی مشابه مریخ موجود است.

اعتقاد بر این است که گردش آهن مایع در عمق زمین باعث ایجاد جریان الکتریکی می شود که میدان مغناطیسی سیاره ما را ایجاد می کند.

برای اطلاعات بیشتر آهن چیست کلیک کنید

مطالب مرتبط:

عنصر منگنز

عنصر کروم

عنصر وانادیوم

عنصر تیتانیوم

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 7 آذر 1397 | 14:16 | نویسنده : دردانم |