-

آپاندیسیت یک التهاب آپاندیس است، یک لوله 3/1 / 2 اینچ بافتی که از روده بزرگ گسترش می یابد. یک مطالعه نشان می دهد که آپاندیس ممکن است در ایمنی روده نقش مهمی ایفا کند، اما هیچ چیز قطعی نیست. چیزی که ما می دانیم: ما می توانیم بدون عواقب ظاهری آن زندگی کنیم.

التهاب آپاندیس یک اورژانس پزشکی است که تقریبا همیشه نیاز به جراحی سریع برای برداشتن آپاندیس دارد. آپاندیس ملتهب در نهایت پاره شدن، و یا سوراخ شدن آن، مواد عفونی به حفره شکمی می ریزد. این می تواند منجر به پریتونیت، التهاب جدی در حفره شکم (پرتویی) شود که می تواند مرگبار باشد، مگر اینکه سریع با آنتی بیوتیک های قوی درمان شود

گاهی اوقات یک آبسه پر ازچرک(عفونت که از بقیه بدن جدا شده است) در خارج از آپاندیس ملتحمه ایجاد می شود. بافت شکافته سپس "دیواره" آپاندیس رااز بقیه شکم خارج می کند، و مانع گسترش عفونت می شود. انسداد آپاندیس می تواند نفوذ کند یا بترکد و باعث پریتونیت شود. به همین علت، تقریبا همه موارد آپاندیس نیاز به عمل جراحی اضطراری دارد.

تقریبا از هر20 نفر یک نفردچار آپاندیسیت یا التهاب آپاندیس خواهند شد. اگرچه در هر سنی ممکن است در معرض حمله قرار بگیرد، التهاب آپاندیس زیر 2 ساله نادر است و در سنین بین 10 تا 30 ساله بیشتر است.

چه عواملی باعث التهاب آپاندیس می شود؟

التهاب آپاندیس هنگامی رخ می دهد که آپاندیس مسدود شود، اغلب توسط مدفوع، یک جسم خارجی یا سرطان. انسداد ممکن است از عفونت رخ دهد، از آنجا که آپاندیس می تواند در پاسخ به هر گونه عفونت در بدن متورم شود.

علائم التهاب آپاندیس یا آپاندیسیت چیست؟

علائم کلاسیک التهاپ آپاندیس عبارتند از:

درد زیاد در نزدیکی ناحیه یا شکم فوقانی که به سمت پایین وسمت راست شکم حرکت می کند. این معمولا اولین نشانه است.

از دست دادن اشتها

تهوع و / یا استفراغ به زودی پس از درد شکمی شروع می شود

تورم شکم

تب 99 تا 102 درجه فارنهایت

ناتوانی در عبور گاز

خیلی سریع علائم آپاندیسیت ظاهر می شود از جمله:

درد مبهم یا شدید در هر کجا در قسمت فوقانی یا پایین شکم، پشت و یا راست روده

ادرار دردناک و مشکل دفع ادرار

استفراغ که پیش از درد شکمی است

گرفتگی شدید

یبوست یا اسهال با گاز

ادامه مطلب با کلیک روی التهاب آپاندیس

مطالب مرتبط در سایت دردانام

یبوست چیست ؟

علائم سرطان تخمدان

تفاوت بین زردی و هپاتیت B

تب چیست ؟

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : يکشنبه 13 آبان 1397 | 11:24 | نویسنده : دردانم |